Hírek
Hírek : Aktuális  

 

május 13.
(Forrás: MTI)

Az új szabályok lehetővé teszik azt, hogy a multinacionális cégek egységes, pánerurópai nyugdíjcsomagot ajánljanak fel alkalmazottaiknak, jóllehet ahhoz, hogy ez a gyakorlatban is megtörténjék, szükség lenne, hogy az EU egységesítse a nyugdíjhozzájárulások és nyugdíjprémiumok országok szerint eltérő rendszerét.

Nem minden EU tagállam elégedett az alapkezelőknek szabad döntéseket adó, brit-holland tradíciókra épülő döntéssel. Belgium például tartózkodott a szavazástól, mivel nem látja kellő garanciáját annak, hogy az alapkezelők nem jutnak csődbe. Emiatt Belgium szívesebben vette volna, ha a befektetésekre mennyiségi határt szabnak meg - értékelte a belga pénzügyminisztérium egyik illetékese.

A miniszterek újra tárgyalnak a nap folyamán a megtakarításokra kivetendő, határokon átívelő adók kérdéséről, amit Olaszország ellenez, mivel e kérdést köti a farmereit - a tejkvóták megsértése miatt - sújtó 650 millió eurós büntetés enyhítéséhez.

Sokan attól tartanak, hogy az olasz tejkvóták miatti büntetés ügye annak példázataként is felfogható, miként jutnak majd zsákutcába az ügyek a jövő májusától a 25 tagúra bővülő unióban, ha az EU nem reformálja meg döntéshozatali rendszerét.

Az EU adójavaslata csak egyhangú egyetértés esetén emelkedhet törvényerőre, így a tagországok élhetnek azzal a lehetőséggel, hogy adott témához nem szorosan kapcsolódó ügyeket kötnek. Dánia pénzügyminisztere, Thor Pederson ennek kapcsán olasz zsarolási taktikáról beszélt, hozzátéve, hogy döntést az adózásról nem remél, hiszen a pénzügyminiszterek a tejkvóták ügyét nem oldhatják meg, ez utóbbi a mezőgazdasági miniszterekre tartozó téma. A tejkvóták kérdése Olaszországot igen érzékenyen érinti, különösen tekintettel a közelgő helyi választásokra.

Visszalépés az előző oldalra