A mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéseit segítő kamattámogatás
Pályázatok : Témák : Vállalkozás  


Kiíró: Gazdasági és Közlekedési Minisztérium

Pályázat címe:
A mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéseit segítő kamattámogatás

Pályázhatnak:
Mikro-, kis- és középvállalkozások, magánszemélyek, háziorvosi vállalkozások.

Beadási határidő:
2003. szeptember 30-ig folyamatos


(SZVP-2003-9)

Pályázat célja:

A) a fejlődésre képes, innovatív mikro-, kis- és középvállalkozások piaci pozícióit, versenyképességének javulását szolgáló beruházások megvalósításának előmozdítása, a hitelhez jutás segítése, illetve

B) az önálló orvosi tevékenység gyakorlásához szükséges feltételek megteremtésének támogatásával az egészségügyi reform és a humánszolgáltatást végző kisvállalkozások fejlődésének előmozdítása.


Pályázók köre:


A) mikro-, kis- és középvállalkozások (mezőgazdasági és szállítási tevékenységet folytató vállalkozások kivételével), illetve

B) háziorvosi, házi gyermekorvosi vagy fogorvosi tevékenységet folytató, ÁNTSZ-engedéllyel rendelkező magánszemélyek (magyar állampolgárságú természetes személyek), vagy belföldi székhelyű háziorvosi vállalkozások (egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok, közhasznú társaságok, szövetkezetek).

Pályázati feltételek:
A támogatás az alábbi célokra felvett hitelekhez kapcsolódóan vehető igénybe:

A) a vállalkozás piaci pozícióit, versenyképességének javulását eredményező beruházások,

B) a) háziorvosi működtetési jog vásárlása és/vagy

b) szakmai működéshez szükséges gép, műszer, egyéb berendezés vásárlása és/vagy

c) szakmai működéshez szükséges rendelő vásárlásához, illetve építéséhez.


Elnyerhető támogatás:
A támogatás formája: vissza nem térítendő kamattámogatás.
A támogatás mértéke:

A) a mindenkori jegybanki alapkamat 40%-a,

B) az 1. évben 70%, a 2. évben 60%, a 3. évben 50%, a 4. évben 40%, az 5. évben 40%, a mindenkori jegybanki alapkamat %-ában kifejezve.


A támogatás időtartama:

A) a hitel futamideje, de legfeljebb a hitel folyósításának megkezdésétől számított 4 év,

B) a hitel futamideje, de legfeljebb a hitel folyósításának megkezdésétől számított 5 év.
A pályázatok benyújtása 2003. szeptember 30-ig folyamatos. A támogatási keret kimerülése esetén a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a pályázatok beadását felfüggeszti, és hirdetményt tesz közzé.


Általános ismertető
A pályázati felhívások elválaszthatatlan része a pályázati útmutató és mellékletei; ezek együtt tartalmazzák a pályázáshoz szükséges összes feltételt. A pályázati dossziék (pályázati felhívás, pályázati útmutató és mellékletei) megtalálhatók és letölthetők a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium internetes honlapján a www.gkm.hu címen. Nyomtatott formában térítésmentesen beszerezhetők a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.-nál, a Helyi Vállalkozói Központoknál, az Energia Központ Kht.-nál, a területi kereskedelmi és iparkamaráknál, az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) kijelölt tagszervezeteinél, területi és szakmai ipartestületeinél, az ITDH-Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht.-nál és regionális képviseleteinél, a kistérségi megbízottaknál, valamint a helyi közút-építési pályázat esetében a megyei állami közútkezelő közhasznú társaságoknál.

A Minisztérium felhatalmazása alapján a pályázatok kezelési feladatait a következő közreműködő szervezetek látják el:

a Széchenyi Vállalkozásfejlesztési Program pályázatainál a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.;

a SMART Hungary Beruházás-ösztönzési Program pályázatainál a Magyar Fejlesztési Bank Részvénytársaság és a Magyar Vállalkozásfejlesztési Kht.;

a Nemzeti Energiatakarékossági Program pályázatainál az Energia Központ Kht.;

a helyi közútépítési pályázatnál az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság.

A pályázatok nyilvánosak, a pályázókat regisztrációs kötelezettség nem terheli.

A vállalkozásfejlesztési, a beruházás-ösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokat a pályázati felhívásban meghatározott példányszámban és formában, zárt borítékban, ajánlott küldeményként kell eljuttatni a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium postacímére: 1539 Budapest, Pf. 684.

A borítékon fel kell tüntetni a pályázat kódszámát is.

A helyi közútépítési pályázatokat az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság postacímére kell eljuttatni: 1024 Budapest, Fényes Elek u. 7-13.

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által meghatalmazott közreműködő szervezetek minden pályázót levélben értesítenek pályázatuk regisztrálásáról, illetve annak azonosítószámáról.

A támogatási keret kimerülése esetén a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium a pályázatok beadását felfüggeszti, és hirdetményt tesz közzé.

A vállalkozásfejlesztési, a beruházás-ösztönzési és az energiatakarékossági pályázatokkal kapcsolatos információkkal telefonon a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium hivatalos kék számán: 06 40 630 530, a helyi közútépítési pályázatokkal kapcsolatos információkkal telefonon az Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság alábbi számán: 202 08 11
hétfőtől-csütörtökig 8-16.00, pénteken 8-13 óra között állunk rendelkezésre.

 

Vissza az előző szintre